Department van Wiskundige Wetenskappe

Wiskunde

Akademiese Personeel

Dr B Bartlett
Lektor
Kantoor: 3005
Tel: (021) 808 3272
http://math.sun.ac.za/~bbartlett
bbartlett@sun.ac.za
Geometrie, Wiskundige Fisika, Hoër Kategoriëe
Dr G Boxall
Lektor
Kantoor: 1009C
Tel: (021) 808 3277
gboxall@sun.ac.za
Mev EJ Burger
Tydelike Lektor

Kantoor: 3003
Tel: (021) 808 2628
ejburger@sun.ac.za
Prof F Breuer
Professor
Kantoor: 1008C
Tel: (021)808 3288
http://math.sun.ac.za/~flo

fbreuer@sun.ac.za

Getalleteorie, Elliptiese kromme, Drinfeld modules
Prof A Fransman
Mede-Professor
Kantoor: 3006
Tel: (021) 808 3884
af@sun.ac.za
Groepteorie
Dr J Gray
Lektor
Kantoor: 1024
Tel: (021) 808 9552
jamesgray@sun.ac.za 
Prof BW Green
Professor
Direkteur van AIMS
Kantoor: 3007
Tel: (021) 808 3284
http://math.sun.ac.za/barry/
bwg@sun.ac.za
Algebra en Getalleteorie, Toepassings tot berekeningswiskunde
Prof C Hui
Professor
Kantoor: 1016B
Tel: (021) 808 3853 
http://math.sun.ac.za/hui
chui@sun.ac.za
SARChi Chair in Wiskundige & Teoretiese Fisiese Biowetenskappe
Dr K-T Howell
Senior Lektor
Kantoor: 1009D
Tel: (021) 808 3281
http://math.sun.ac.za/karin/Karin-Therese_Howell/Index.html
kthowell@sun.ac.za
Bynaringe, Semigroepteorie
Prof Z Janelidze
Mede-Professor
Kantoor: 1023C
Tel: (021) 808 3285
http://math.sun.ac.za/~zurab/
zurab@sun.ac.za
Kategorieteorie, Universele Algebra
Dr AP Keet
Senior Lektor
Kantoor: 1010A
Tel: (021) 808 3286
keetap@sun.ac.za
Torings van Drinfeld module krommes
Mnr J Masuret
Tydelike Lektor
Kantoor: 3005
Tel: (021) 808 3272
Prof S Mouton
Mede-Professor
Kantoor: 1023B
Tel: (021) 808 3271
smo@sun.ac.za
Banach algebras, Spektraalteorie
Dr C Naude
Senior Lektor
Kantoor: 1023A
Tel: (021) 808 3275
cnaude@sun.ac.za
Kommutatiewe Algebra
Prof F Nyabadza
Mede-Professor
Kantoor: 1016A
Tel: (021) 808 3274
nyabadzaf@sun.ac.za
Wiskundige Biologie, Epidemiologie
Mev EJ Burger
Tydelike Lektor
Kantoor: 3003
Tel: (021) 808 2628
ejburger@sun.ac.za
Prof H Prodinger
Professor
Kantoor: 1028
Tel: (021) 808 3273
http://math.sun.ac.za/~prodinger
hproding@sun.ac.za
Analise van algoritmes, Getalleteorie en Kombinatorika
  Dr D Ralaivaosoana
Lektor
Kantoor: 3004
Tel: (021) 808 9506
naina@sun.ac.za
Prof IM Rewitzky
Professor
Uitvoerende Hoof: Departement Wiskundige Wetenskappe
Kantoor: 1022A
Tel: (021) 808 3289
http://math.sun.ac.za/ingrid/
rewitzky@sun.ac.za
Rekenaarwetenskapwiskunde
Prof L van Wyk
Professor
Kantoor: 1023E
Tel: (021) 808 3280
http://math.sun.ac.za/leon/
lvw@sun.ac.za
Ring Theorie, Matriksringe, Matriksalgebras
Prof S Wagner
Professor
Kantoor: 1008D
Tel: (021) 808 3269
http://math.sun.ac.za/~swagner
swagner@sun.ac.za
Kombinatorika, Grafiekteorie, Getalleteorie
Mej LK Wessels
Lektor
Kantoor: 1009B
Tel: (021) 808 3852
lwessels@sun.ac.za
Prof M Wild
Professor
Kantoor: 1023D
Tel: (021) 808 3276
http://math.sun.ac.za/~wild/
mwild@sun.ac.za
Tralieteorie, Kombinatorika